Wyjątkowa lokalizacja


Parkowa to miejsce idealne dla miłośników aktywnego wypoczynku: spacerów, biegania, jazdy na rowerze i pływania oraz doskonała propozycja dla osób kochających przyrodę i pragnących na co dzień być blisko niej.

Tyle zajmie Ci spacer nad jezioro Olecko Wielkie, Wiewiórczą Ścieżkę lub Plażę Miejską „Skocznia” – symbolu miasta i centrum kompleksu sportowo rekreacyjnego.

Sport


Nieopodal Osiedla Parkowa znajduje się Park Sportowy a w nim między innymi stadion z trawiastym boiskiem piłkarskim oraz tartanową bieżnią o długości 600 m, kilkaset metrów dalej możemy skorzystać z kortów tenisowych, boiska piłkarskiego ze sztuczną murawą lub z boisk do siatkówki plażowej.

Około 400 m. od Parkowej znajduje się Hala Lega, a w niej siłownia, basen, SPA, 15 metrowa ścianka wspinaczkowa, boiska do piłki nożnej, siatkowej, ręcznej, koszykówki, tenisa, sala fitness, sportów walki oraz sala do squasha.

Wiewiórcza ścieżka


Trasa spacerowo-rowerowa o długości 12,3 km biegnąca wokół jeziora Olecko Wielkie usytuowana ok. 400 m od Osiedla Parkowa. Spacerując ścieżką oddasz się chwili relaksu a przy okazji spotkasz na niej rzadkie gatunki roślin i zwierząt, które zostały opisane na edukacyjnych tablicach informacyjnych usytuowanych wzdłuż trasy.

Położenie osiedla


Kompleks sportowy 300 metrów
jezioro Olecko Wielkie 400 metrów
Centrum miasta 800 metrów

Za udostępnienie zdjęć lotniczych dziękujemy Urzędowi Miejskiemu w Olecku. Autor zdjęć: W. Wójcik.

© 2024 Firma ZalewskiInformacje zawarte na stronie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.